Çizi’ den padişahlara layık kampanya

Çıkış noktası?

Ülker Çizi yepyeni bir kampanyayla karşımızda.

Diğer markaların yeni yeni benimsediği “açlık bastırmak” kavramını yıllar önce  sahiplenen Çizi, o günden beri tutarlı bir iletişime, dolayısıyla da yerleşmiş bir söyleme sahip: “Daha yemeğe çok varsa, Ülker Çizi. Atıştırın, açlığınızı yatıştırın.”  

Yeni televizyon filminde yine ertelenen bir yemekle karşı karşıyayız. Ancak bu sefer sofraların en ihtişamlısı, “padişah sofrası”ndayız!

Kampanya fikri?

Yemek yeme işi, insanların istemleri dışında bazen tam da vaktinde gerçekleşmeyebiliyor. Mecbur, erteleniyor.

Bazen lokantaya gidiyorsunuz, tavuğun bırakın pişmesini, kendisi daha yakalanmamış oluyor(!) Mangal başına geçen arkadaşınızın mangaldan, ateşten ya da etten anlamadığı ortaya çıkıyor. Ya da binbir emekle hazırlanmış bir sofra, yeteneksiz bir aile bireyinin el çabukluğu numarası uğruna yerle bir oluyor.

İşte Çizi tam da burada devreye giriyor, yemek için iştahla bekleyen bu insanların yardımına koşuyor.

Yeni Çizi hikayesi de olabilecek en mükellef sofranın etrafında geçiyor. Malum yemek ne kadar güzel olursa ondan ayrı kalmak o kadar zorlaşıyor. Böylece Çizi’nin doldurduğu boşluk değerleniyor.

Bu sebeple, yeni kampanyada iyi bir sofranın sıfatı olarak kullanılacak kadar meşhur

“Padişah sofrası” seçildi. Çizi’nin, böylesine bir sofrayı beklerken bile açlığınızı yatıştırabileceğiniz değerde bir ürün olduğunun altı çizildi.

Tüketici Temas Noktaları?

Yeni kampanya hem ATL hem BTL’de güçlü şekilde desteklenecek. Event kısmını ayrıca ele alıyor olacağız. Buyrun yeni kampanya filmi. İyi seyirler 🙂

Kaynak: Çizi’den Yeni Kampanya – 2012 – Ertan Şensoy