Markalar için etkili iletişim frekansı ne olmalı

Markaya ve hedef kitleye göre değişmekle beraber içeriğin kalitesi ve geri dönüş seviyesi korunabildiği müddetçe istenildiği kadar giriş yapılabilir.

Yine mecranın dinamikleri de bunda belirli olmaktadır. Facebook’ da günde 3 adet içerik çok olarak algılanabilirken Twitter’da ise günde 10 ya da 20 adet içerik çok garip karşılanmamaktadır.

Socialbakers Facebook için her gün iki içerik önermekle birlikte markalar ve ajanslar açısından her ay 60 içerik oluşturmak zorlayıcı olabilir.

Diğer hatırda tutulması gereken konu da moderasyon sürecidir. Ajansların ya da moderasyonu yapacak kişilerin içerik girildikten sonra altını modere edebilir olduğu zamanlarda içerik girilmelidir. Bu kapsamda bir moderasyon zaafı oluşturacaksa haftasonlar içerik girişi yapılmayabilir.

Bazı durumlarda girilmesi zorunlu olan ancak sıkıcı olabilecek türde içerikler olabilir, televizyon reklamlarını olduğu gibi paylaşmak da bu kategoride alınabilir. Bu tarz çok da ilginç olmayan içerik paylaşımlarının yapıldığı gün daha ilginç içeriklerin paylaşılarak bir denge tutturulmaya çalışılması yerinde olur.