Metro: Enerjini Göster

Metro’ nun yeni büyük boy ürünü için vdeolu interaktif oyun içeren mikrosite, Facebook ve iPhone uygulamaları geliştirilmiş. enerjinigoster.com adresinden yayın yapan mikrositede büyük boy Metro yiyerek Ömer Onan’ a meydan okuyorsunuz (Yada o size okuyor emin değilim) Oyun içerisinde basketbol ile ilgili sorulara ard arda doğru cevaplar vererek basket atmaya çalışıyorsunuz. Basket atarken de klavyeden ok tuşlarıyla mini bir refleks oyunu oynayarak işin ‘spor’ kısmını tecrübe etmiş oluyorsunuz. Enerjinizi gösterin ama dikkat edin, sayı atmanız için 3 tane soruyu bilmeniz lazım yoksa tek bir yanlışınızda Ömer terli terli topunuzu kapıyor ve nezih bir turnike atıyor. Henüz yenemediğim için hep sondaki yenilme kısmını dinliyorum: “Yenildin ama gayet normal, karşında ben varım”

Metro’ nun Enerjini Göster kampanyası çerçevesinde yapılan tek şey Mikrosite değil, Facebook’ da da bir uygulama yapılmış. Enerjini Göster Facebook uygulamasında ise mikrositeden farklı olarak video içerik yok, en hızlı sorulara cevap verme üzerinden bir kurgu var. Dikkat edin sürekli sürekli uygulamaya giremeyebilirsiniz. Sorularda hakkını kullandın, farklı soruları bekle mesajını almadan ilk deneme en iyiyi yapmaya çalışın.

Hem videolu, oyunlu mikrosite olur, Facebook’ da testli quizli uygulamalar olur daa iPhone uygulaması olmaz mı? Elbette olur. Enerjini Göster iPhone uygulamasında ekrandaki topu devirmeden en hızlı çevirmeye çalışıyorsunuz. Hızlı çevirdiğinizde basketbol topu alev alıyor, metro nun müziği çalmaya başlıyor ve siz de ekstra bonuslu puanlar kazanmaya başlıyorsunuz. Aman dikkat, topu çevireyim derken iPhone’ unuzu düşürmeyin. Takıntı yapabiliyor.