Swatch internet saati

GMT hesaplamalarından sıkılmış yada TimeandDate.com adresinin üzerini sık kullanılanlarınızda aşındırmışsanız, swatch internet saati belki ileride yaygınlaşırsa işleri biraz daha kolaylaştırabilir. Tüm dünyadaki kollektif interaktif çalışmalar da uluslararası zaman periyodu engelleri olmadan daha hızlı ilerleyebilir belki böylece.

Swatch .beat nedir?

Bir günü 1000 “.beat”e (vuruş) böldük. Yani 1 Swatch “.Beat”i, 1 Dakika 26.4 Saniye’ye eşit.
Niye İnternet Saati Kullanmalısınız?

İnternet saati bizi zaman dilimlerini hesaplama derdinden kurtarıyor. Örneğin New York’lu bir web destek elemanının Roma’daki bir sanal arkadaşı ile sohbet etmeye karar vermesi durumunda, tüm dünyadaki internet saati aynı olduğu için “@ saat”te görüşmeye karar verebilirler.
İnternet Saati sanal meridyeni nerededir?

Biel Zamanı (BMT), internet saati için evrensel bir referans teşkil eder. İnternet saatinde gün, geceyarısı BMT’de ( @000 Swatch .Beat) başlar (Orta Avrupa Kış Zamanı).

Bu meridyen herkesin görebilmesi için Jakob-Staempfli Street, Biel, İsviçre’deki Swatch International Genel Merkezi’nin bina cephesinde işaretlenmiştir.
İnternet Saati ne zaman başlamıştır?

BMT Meridyeninin açılışı; Massachusetts Institute of Technology Media Lab.ın kurucusu ve yöneticisi olan Nicholas Negroponte’nin eşliğinde, 23 Ekim 1998 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Swatch İnternet Saati Nasıl Çalışır?