Tweet’ine Çiziviç

Çizi, 1985’ten bu tarafa tüketicilerin hayatındadır. Hedef kitlesi olan 18-24 yaş arasındaki gençler marka ile büyümüşler fakat zaman içerisinde yaşam biçimleri, beklentileri ve tercihleri doğal olarak değişmiştir. Bu nedenle Çizi, gençler tarafından beğenilmeye devam edebilmesi için gençlerin olabildiği her an yanlarında olmayı hedeflemektedir.

Dijital’de bile içerik oluşturmak yerine bulduğu içeriği hızlı bir şekilde arkadaşları ile paylaşan, üretmekten çok yayan ve kısa sürede bıkan bu gençlere ulaşmak için iletişimi sürekli tutmak, yeniyi takip ederek her daim farklı, yaratıcı iletişim çözümleri ile onların karşısına çıkmak gerekiyordu. Tweet’ine Çiziviç projesi bu şekilde doğdu.  

Çizi’ye özel twitter yazılımlı bir otomat yapıldı. Öğrenciler, özel hazırlanan dokunmatik ekranlı bu otomat ile içinde “Çiziviç” geçen bir tweet attıklarında bir paket Çiziviç hediyesi ile karşılaştılar. Kısaca Tweet’ine Çiziviç projesi basit bir matematik formülüne sahipti 1 Tweet = 1 paket Çiziviç!

Ayrıca bu otomat öğrencilere dijital fotoğraf makinesinden ipod’a kadar çok farklı teknolojik cihazlar ile süprizler yaptı. Tweet’ine Çiziviç otomatı üniversiteleri dolaşarak öğrencilere eğlenceli dakikalar yaşattı. Dünya’da bir ilk olan bu uygulama ile atılan her tweet’e Çiziviç veren otomat kampüs kampüs gezdi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Çiziviç otomatının önünde sıra hiç eksik olmadı.

Kaynak: Çizi Event Marketing – 2012 – Ertan Şensoy